bookmate game
Гюстав Лебон

Психологія мас

  • Владиславhar citeretfor 2 år siden
    Належати до якоїсь школи — означає необхідним чином поділяти всі її забобони й упередження.
  • Ирина Свистаhar citeretfor 6 måneder siden
    найвищі монументи натовп завжди зводить тиранам, а не добрим володарям.
  • Ирина Свистаhar citeretfor 6 måneder siden
    У натовпі дурень, невіглас і заздрісник звільняються від усвідомлення своєї нікчемності й безсилля, на зміну їм стає усвідомлення брутальної сили, скороминучої, але безмірної.
  • Ирина Свистаhar citeretfor 6 måneder siden
    Цивілізації виникали й оберігалися маленькою купкою інтелектуальної аристократії, й ніколи — натовпом.
  • olgasergeevna1996har citeretfor 7 måneder siden
    Знання психології натовпу виявляється у наш час останнім засобом, що є в руках державного мужа, — не для того, щоб керувати масами, бо це вже неможливо, а для того, щоб не давати їм надто багато волі над собою.
  • natababushkinahar citeretfor 10 måneder siden
    Герберт Спенсер у одній зі своїх попередніх праць стверджував, що зростання уявної свободи має супроводжуватися зменшенням істинної свободи.
  • marinastrelka98har citeretsidste år
    Але якщо натовп здатний на вбивство, підпали й усілякого роду злочини, то він здатен також і на дуже піднесені прояви відданості, самопожертви й безкорисності, більш піднесені, ніж навіть ті, на котрі здатен окремий індивід. Якщо впливати на індивіда у натовпі й викликати у нього почуття слави, честі, релігії й патріотизму, легко можна змусити його покласти навіть власне життя. Історія багата на приклади, такі як хрестові походи й волонтери 93-го року. Лише натовп здатен до прояву найвищої безкорисливості й найбільшої відданості. Як часто натовп героїчно гинув за якесь вірування, слова чи ідеї, котрі він сам навряд чи й розумів!
  • Юля Щираhar citeretfor 2 måneder siden
    Натовп так само легко стає героїчним, як і злочинним.
  • Юля Щираhar citeretfor 5 måneder siden
    Мало схильні до теоретичних міркувань, маси зате дуже схильні до дії.
  • Юля Щираhar citeretfor 5 måneder siden
    Сучасна епоха є одним з таких критичних моментів, коли людська думка готується до змін. У основі цих змін є два головних фактори. Перший — це руйнування релігійних, політичних і соціальних вірувань, котрі дали початок усім елементам нашої цивілізації; другий — це виникнення нових умов існування й зовсім нових ідей, що стали наслідком сучасних винаходів науки й промисловості.
fb2epub
Træk og slip dine filer (ikke mere end 5 ad gangen)